Aster dumosus 'Lady in Blue'

Herfstaster
Hoogte plant bij levering
5-10 cm | Pot 9x9cm
Prijs
2,09
m2
=
Aantal planten

Profiteer van onze staffelkorting
Va. 2 stuks
€ 2,49
Va. 6 stuks
€ 2,19
Va. 48 stuks
€ 2,09

Meer informatie over deze tuinplant

Beschrijving Herfstaster

De Aster dumosus 'Lady in Blue', ook wel Herfstaster of Kussenaster genoemd is een relatief laagblijvende en compacte vaste plant. Het blad is lancetvormig en heeft een frisgroene kleur. In de maanden augustus, september en oktober bloeit deze najaarsbloeier zeer rijkelijk met prachtige paarsblauwe bloempjes met geel hart.

Omdat de vaste plant relatief laat bloeit, is de Aster dumosus 'Lady in Blue' zeer geschikt om ook later in het jaar kleur te creëren in de tuin. Vlinders en andere insecten zijn dol op deze bloemen. De standplaats van de Aster dumosus 'Lady in Blue' dient een zonnige of iets wat licht beschaduwde plek in de tuin te zijn op een voedzame, iets wat vochtige maar doorlatende bodem. Onder de juiste omstandigheden kan de plant een hoogte bereiken van zo'n 40 cm.

Om een gezonde en bloei-krachtige vaste plant te houden is het belangrijk om de Aster dumosus 'Lady in Blue' na 3 tot 4 jaar te scheuren. Hierbij wordt de plant uitgegraven (in het voorjaar of najaar), in meerdere delen opgesplitst en opnieuw teruggeplant. Dit houdt de plant jong en vitaal.

In combinatie met andere vaste planten kan een kleurrijke border worden gemaakt die lang attractief is.Wel is de Aster dumosus 'Lady in Blue' soms wat gevoelig voor meeldauw dus controleer de plant tijdig en zet ze niet te dicht tegen elkaar. Een goede luchtcirculatie rondom de plant verkleint de kans op meeldauw.

De Aster dumosus 'Lady in Blue' (Herfstaster) koop je voordelig online bij tuinplanten webshop Plant & Grow.

Met liefde voor jou verpakt
Onze unieke plantverpakking

Als we ergens trots op zijn bij Plant & Grow, dan is dat wel onze eigen, unieke en zelf ontwikkelde verpakking voor onze 9x9 cm pot planten. Na vele jaren van (door)ontwikkeling en research hebben we een verpakking ontwikkeld die het mogelijk maakt om planten onbeschadigd en snel bij je thuis te laten bezorgen.

Meer informatie
Onze unieke plantverpakking
Onze unieke plantverpakking
Onze unieke plantverpakking
Onze unieke plantverpakking

Planteigenschappen Aster dumosus 'Lady in Blue'

Artikelnummer
623
Levertijd
1-5
werkdagen
Geslacht
Aster (bekijk alle soorten)
Groeivorm(en)
Bossige uitgespreide groeiwijze
Hoogte plant bij levering
5-10 cm Pot 9x9cm
Volwassen hoogte plant
40 cm
Bloeikleur
Blauw, Paars
Bloeimaand(en)
Augustus, September, Oktober
Bladkleur
Groen
Standplaats
Zon, Halfschaduw
Plantafstand
±
6 per m2
Grondsoort
Goede tuingrond, waterdoorlatend.
Toepassing
Border, Groepsbeplanting, Randbeplanting
Groenblijvend
Nee
Winterhardheid
Goed
Geurend
Nee
Vruchten
Nee
Plus- en minpunten
  • Jaarrond te planten
  • Onderhoudsarm
  • Rijkbloeiend

    Aster dumosus 'Lady in Blue' Combineren met andere planten

    Door verschillende tuinplanten met elkaar te combineren kun je mooie en kleurrijke borders creëren. De tuinexperts van Plant & Grow hebben hieronder alvast een selectie gemaakt van planten die erg mooi zijn in combinatie met de Aster dumosus 'Lady in Blue'.

    Geen producten gevonden voor de geselecteerde criteria.

    Aster dumosus 'Lady in Blue' Verzorging en onderhoud

    Aanplanten

    Deze tuinplant is potgekweekt en kan daardoor jaarrond geplant worden (met uitzondering bij vorst en sneeuw).

    Bemesten

    Bio Tuinmest
    13
    95
    Per st.
    Gemiddelde mestbehoefte, in het voorjaar bemesten met een langdurige meststof is voldoende voor het gehele groeiseizoen.

    Snoeien

    Uitgebloeide stengels kunnen na de bloei worden weggeknipt. In het voorjaar de afgestorven en lelijke bladeren verwijderen.

    Bijzonderheden

    Om de 3 tot 4 jaar scheuren (opsplitsen in meerdere plantdelen en opnieuw terugplanten) voor het behoud van een mooie, bloeiende plant.

    Handig voor erbij
    Bijpassende producten voor tuinplanten
    Bio Tuinmest
    13
    95
    Per st.
    Potgrond compact
    3
    99
    Per st.
    Plantenvoeding
    10
    95
    Per st.
    Plantbooster
    12
    95
    Per st.
    Beoordelingen van onze klanten

    Beoordelingen van onze klanten over

    Aster dumosus 'Lady in Blue'
    Er zijn nog geen reviews toegevoegd.

    Voeg beoordeling toe
    Betaalmethodes

    Wij zijn gecertificeerd!
    Thuiswinkel Waarborg
    Hulp nodig?

    Neem contact op met onze klantenservice

    Onze socials

    Volg ons op social media

    Alle genoemde prijzen op deze pagina zijn inclusief BTW. Prijzen zijn exclusief verzendkosten.