Aster dumosus 'Lady in Blue'

  • Onderhoudsarm
  • Jaarrond te planten
  • Rijkbloeiend
Aster dumosus 'Lady in Blue' | Herfstaster
  • Aster dumosus 'Lady in Blue' | Herfstaster

Bookmark and Share

Tijdelijk uitverkocht
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Planteigenschappen:
Artikelnummer: 623
Geslacht: Aster
Uiteindelijke hoogte: 40 cm
Bloeikleur: Blauw, Paars
Bloeimaand(en): Augustus, September, Oktober
Bladkleur: Groen
Aantal planten: ±
6 per m2
Standplaats zon, halfschaduw
Toepassing: Border, Groepsbeplanting, Randbeplanting
Winterhardheid: Goed
Groenblijvend: Nee
Meer informatie
Grondsoort: Goede tuingrond, waterdoorlatend.
Combi. mogelijkheden: Carex
Geurend: Nee
Vruchten: Nee
Onderhoud:
Snoeien:Uitgebloeide stengels kunnen na de bloei worden weggeknipt. In het voorjaar de afgestorven en lelijke bladeren verwijderen.
Bemesten:Gemiddelde mestbehoefte, in het voorjaar bemesten met een langdurige meststof is voldoende voor het gehele groeiseizoen.
Wanneer planten:Deze tuinplant is potgekweekt en kan daardoor jaarrond geplant worden (met uitzondering bij vorst en sneeuw).
Minder informatie

Beschrijving Herfstaster

De Aster dumosus 'Lady in Blue', ook wel Herfstaster of Kussenaster genoemd is een relatief laagblijvende en compacte vaste plant. Het blad is lancetvormig en heeft een frisgroene kleur. In de maanden augustus, september en oktober bloeit deze najaarsbloeier zeer rijkelijk met prachtige paarsblauwe bloempjes met geel hart.

Omdat de vaste plant relatief laat bloeit, is de Aster dumosus 'Lady in Blue' zeer geschikt om ook later in het jaar kleur te creëren in de tuin. Vlinders en andere insecten zijn dol op deze bloemen. De standplaats van de Aster dumosus 'Lady in Blue' dient een zonnige of iets wat licht beschaduwde plek in de tuin te zijn op een voedzame, iets wat vochtige maar doorlatende bodem. Onder de juiste omstandigheden kan de plant een hoogte bereiken van zo'n 40 cm.

Om een gezonde en bloei-krachtige vaste plant te houden is het belangrijk om de Aster dumosus 'Lady in Blue' na 3 tot 4 jaar te scheuren. Hierbij wordt de plant uitgegraven (in het voorjaar of najaar), in meerdere delen opgesplitst en opnieuw teruggeplant. Dit houdt de plant jong en vitaal.

In combinatie met andere vaste planten kan een kleurrijke border worden gemaakt die lang attractief is.Wel is de Aster dumosus 'Lady in Blue' soms wat gevoelig voor meeldauw dus controleer de plant tijdig en zet ze niet te dicht tegen elkaar. Een goede luchtcirculatie rondom de plant verkleint de kans op meeldauw.

De Aster dumosus 'Lady in Blue' (Herfstaster) koop je voordelig online bij tuinplanten webshop Plant & Grow.

Gerelateerde tuinplanten

€ 1,69
Kalimeris incisa 'Nana Blue' Zomeraster
€ 1,49
Alchemilla erythropoda Dwergvrouwenmantel
Dwergvrouwenmantel
Alchemilla erythropoda

40cm
€ 3,89
Echinacea 'Fatal Attraction' Zonnehoed
€ 1,49
Centaurea montana 'Coerulea'  Korenbloem
€ 1,69
Geranium macrorrhizum 'Bevan's Variety' Ooievaarsbek
€ 1,69
Geranium sanguineum 'Max Frei' Ooievaarsbek

Reviews

Nog geen reviews toegevoegd