Aster dumosus 'Lady in Blue'

Herfstaster
Aster dumosus 'Lady in Blue' | Herfstaster
  • Aster dumosus 'Lady in Blue' | Herfstaster

Uitverkocht
1,99
p/st.

Op voorraad
Stuur e-mail

Email mij eenmalig zodra Aster dumosus 'Lady in Blue' weer leverbaar is.

Meer informatie over deze tuinplant

Beschrijving Herfstaster

De Aster dumosus 'Lady in Blue', ook wel Herfstaster of Kussenaster genoemd is een relatief laagblijvende en compacte vaste plant. Het blad is lancetvormig en heeft een frisgroene kleur. In de maanden augustus, september en oktober bloeit deze najaarsbloeier zeer rijkelijk met prachtige paarsblauwe bloempjes met geel hart.

Omdat de vaste plant relatief laat bloeit, is de Aster dumosus 'Lady in Blue' zeer geschikt om ook later in het jaar kleur te creëren in de tuin. Vlinders en andere insecten zijn dol op deze bloemen. De standplaats van de Aster dumosus 'Lady in Blue' dient een zonnige of iets wat licht beschaduwde plek in de tuin te zijn op een voedzame, iets wat vochtige maar doorlatende bodem. Onder de juiste omstandigheden kan de plant een hoogte bereiken van zo'n 40 cm.

Om een gezonde en bloei-krachtige vaste plant te houden is het belangrijk om de Aster dumosus 'Lady in Blue' na 3 tot 4 jaar te scheuren. Hierbij wordt de plant uitgegraven (in het voorjaar of najaar), in meerdere delen opgesplitst en opnieuw teruggeplant. Dit houdt de plant jong en vitaal.

In combinatie met andere vaste planten kan een kleurrijke border worden gemaakt die lang attractief is.Wel is de Aster dumosus 'Lady in Blue' soms wat gevoelig voor meeldauw dus controleer de plant tijdig en zet ze niet te dicht tegen elkaar. Een goede luchtcirculatie rondom de plant verkleint de kans op meeldauw.

De Aster dumosus 'Lady in Blue' (Herfstaster) koop je voordelig online bij tuinplanten webshop Plant & Grow.

Planteigenschappen Aster dumosus 'Lady in Blue'

Artikelnummer
623
Geslacht
Aster (bekijk alle soorten)
Groeivorm(en)
Bossige uitgespreide groeiwijze
Volwassen hoogte plant
40 cm
Bloeikleur
Blauw, Paars
Bloeimaand(en)
Augustus, September, Oktober
Bladkleur
Groen
Standplaats
zon, halfschaduw
Plantafstand
±
6 per m2
Grondsoort
Goede tuingrond, waterdoorlatend.
Toepassing
Border, Groepsbeplanting, Randbeplanting
Groenblijvend
Nee
Winterhardheid
Goed
Geurend
Nee
Vruchten
Nee
Plus- en minpunten
  • Jaarrond te planten
  • Onderhoudsarm
  • Rijkbloeiend

    Aster dumosus 'Lady in Blue' Combineren met andere planten

    Door verschillende tuinplanten met elkaar te combineren kun je mooie en kleurrijke borders creëren. De tuinexperts van Plant & Grow hebben hieronder alvast een selectie gemaakt van planten die erg mooi zijn in combinatie met de Aster dumosus 'Lady in Blue'.

    Geen producten gevonden voor de geslecteerde criterea.

    Beoordelingen van onze klanten over

    Aster dumosus 'Lady in Blue'
    Er zijn nog geen reviews toegevoegd.

    Voeg beoordeling toe
    Betaalmethodes
    Meld je aan voor onze nieuwsbrief
    Ontvang de beste aanbiedingen en persoonlijk advies
    Wij zijn gecertificeerd!
    Thuiswinkel Waarborg
    Hulp nodig?

    Neem contact op met onze klantenservice

    Onze socials

    Volg ons op social media

    Alle genoemde prijzen op deze pagina zijn inclusief BTW. Prijzen zijn exclusief verzendkosten.