Voordat je begint met aanplanten is het belangrijk dat de bodem in orde is. Een goede grondbewerking is namelijk de basis voor een goede (aan)groei van de Salvia nemorosa ‘Rose Queen’. Om die reden adviseren wij ten alle tijden om onze grondbewerking en plantinstructies op te volgen. Wanneer je dit doet ben je verzekerd van een goede basis en daardoor dus ook van een groei- en bloeikrachtige tuin.
Wanneer de grondbewerking is afgerond kan de Salvia nemorosa ‘Rose Queen’ aangeplant worden. De plant is potgekweekt en winterhard waardoor deze ieder jaargetijde geplant kan worden. De plantafstand voor deze soort is zo’n 9 stuks per vierkante meter. Verdeel de planten eerst netjes over het aan te planten gedeelte zodat ze ongeveer even ver uit elkaar staan. Zorg dat deze vaste plant op een zonnige plek in de tuin komt te staan. Na aanplanten is het belangrijk om rijkelijk water te geven, zeker in periodes met droogte en zonneschijn.
De Salvia nemorosa ‘Rose Queen’ is een bladverliezende plant. In de praktijk houdt dit in dat de plantdelen die in de winter bovengronds zijn afgestorven, in het voorjaar weggesnoeid dienen te worden (eind maart, begin april). Snoei hierbij de plant (met een snoeischaar) tot enkele centimeters boven de grond terug. Alle energie van de plant gaat dan volledig naar de nieuwe uitlopers van de Salvia nemorosa ‘Rose Queen’. Zodra de temperaturen in het voorjaar verder stijgen, zal de plant weer volledig opnieuw uitlopen en rijkelijk bloeien.
Wanneer de plant in de zomer is uitgebloeid mag je alle bloemstengels direct wegsnoeien. Dit stimuleert de vorming van nieuwe uitlopers waardoor de Salvia nemorosa ‘Rose Queen’ later in de zomer nog een keer zal bloeien. Wanneer ook het blad wat is verkleurd na de eerste bloei in de zomer, mag je de plant ook in zijn geheel terugsnoeien. De Salvia nemorosa ‘Rose Queen’ zal ook dan volledig opnieuw uitlopen en voor een tweede keer in datzelfde jaar in bloei komen.
De Salvia nemorosa ‘Rose Queen’ dient bij aanhoudende droogte tijdig water te krijgen. Hierbij geldt, hoe warmer en zonniger de standplaats (eventueel in combinatie met wind), hoe sneller de bodem uitdroogt en dus hoe sneller de vaste plant water nodig heeft. Voor de ontwikkeling van het wortelgestel is het beter om de plant in een keer rijkelijk te voorzien van water, dan iedere dag een klein beetje. Vang je regenwater op in de tuin? Gebruik dan dit water om kosten te besparen en het milieu minder te belasten.
Het is belangrijk om de Salvia nemorosa ‘Rose Queen’ na een jaar of 3 te scheuren. Hierbij wordt de plant in de lente of herfst in zijn geheel uitgegraven. Vervolgens wordt de plant opgesplitst in meerdere plantdelen, waarbij de oude delen (met name de kern) weggegooid kan worden. De jonge plantdelen die zich in de meeste gevallen aan de buitenkant van de plant bevinden, kunnen terug geplant worden. Zo blijft de plant jong en vitaal wat je vervolgens terugziet in de groei- en bloeikracht van de plant. Door middel van scheuren/delen kun je ook perfect te groot geworden planten terug in model brengen.